Centrum fala1

Ośrodek wczasowy w Łazach

Willa anna

Kwatera prywatna w Chłapowie

O.w. wodnik

Domek letniskowy w Ostrowie

Letnik.net

Kwatera prywatna w Chłapowie

U Jasia

Kwatera prywatna we Władysławowie

pokoje.at

Kwatera prywatna w Chłapowie

Rowy

gmina: Ustka

powiat: słupski

województwo: Pomorskie

Rowy - malutka, urokliwa miejscowość (właściwie osada rybacka) między Łebą i Ustką, między Bałtykiem a Jeziorem Gardno, na zachodniej granicy Słowińskiego Parku Narodowego.

Szerokie piaszczyste plaże, ruchome wydmy, urwiste brzegi z klifami o wysokości do 30 metrów oraz wspaniały mikroklimat o leczniczych właściwościach czynią z Rowów i okolic miejsca godne polecenia nawet dla najbardziej wybrednych turystów.

O czystości środowiska świadczyć może występowanie wielu gatunków zwierząt i ptaków niespotykanych w innych rejonach kraju.

Dla zachowania najatrakcyjniejszego fragmentu wybrzeża między Rowami a Łebą stworzono Słowiński Park Narodowy-światowy rezerwat biosfery.

Będąc w Rowach nigdy się Państwo nie znudzicie.Atrakcje:

- Piesze wycieczki (po Słowińskim Parku Narodowym, nad morzem, po pobliskich lasach)

- Szlaki rowerowe ("Trasami Zwiniętych Torów" lub "Krainy w kratę")

- Spływ kajakowy ("Szlak Łupawy")

- Rejsy wycieczkowe kutrami rybackimi

- Wyprawa na duńską wyspę Bornholm (promem z Ustki leżącej ok. 20 kilometrów od Rowów)

- Baza surfingowa i przystań jachtowa nad jez. Gardno

- Wędkowanie: morskie, rzeczne i na jeziorach

- Grzybobrania w przepięknych starych lasachZwiedzanie

Do zwiedzania Rowów i okolic można wypożyczyć rower lub specjalne pojazdy czterokołowe o mechanizmie napędowym zbliżonym do rowerowego, na którym wygodnie zmieszczą się dwie osoby siedzące obok siebie.

W sezonie odbywają się tu koncerty i wiele imprez kulturalno-rozrywkowych.

W Rowach znajdziecie Państwo aptekę, ośrodek zdrowia, informację turystyczną, pola namiotowe i bogatą bazę noclegową, zaplecze handlowe i gastronomiczne.

Historia Rowów sięga przynajmniej 1282 roku, z którego można znaleźć pierwsze wzmianki o tej miejscowości, są też zapiski z XIV, a także groby marynarzy szwedzkich, francuskich, holenderskich i hiszpańskich pochodzące z XVIII i XIX wieku. Z XIX wieku pochodzi również neoromański kościół, zbudowany z wielkich głazów przywiezionych z Kamiennej Wyspy, który stoi do dzisiaj przy ulicy Kościelnej.