Domki w ogrodach Magra

Domek letniskowy w Zakrzewie

Pokoje.at

Kwatera prywatna w Chłapowie

o.w. Paleo

Kwatera prywatna we Władysławowie

Letnik.net

Kwatera prywatna w Chłapowie

U Jasia

Kwatera prywatna we Władysławowie

Jastarnia

gmina: Jastarnia

powiat: pucki

województwo: Pomorskie

Dzisiejsza Jastarnia to przede wszystkim turystyka. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa złożona z hoteli i pensjonatów i pojedynczych kwater, jest w stanie zadowolić każdego. Przyjeżdżający wczasowicze mogą liczyć na różnorodną ofertę tak noclegową, rozrywkową jak i gastronomiczną.

Miasto Jastarnia położone jest w środkowej części Mierzei Helskiej - 13 kilometrów od Helu i 22 kilometry od Władysławowa.
Obszar gminy, który zamieszkuje około cztery tysiące osób, wynosi około 800 hektarów.
W granicach administracyjnych miasta leżą trzy miejscowości:
- utworzone w okresie międzywojennym kąpielisko-kurort Jurata,
- dawna wieś rybacka Kuźnica,
oraz
- główny człon Jastarnia.

Obecne centrum miasta składa się z 2 niegdyś oddzielnych miejscowości: Jastarni i Boru.
Dzisiejsza Jastarnia to przede wszystkim turystyka. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa złożona z hoteli i pensjonatów i pojedynczych kwater, jest w stanie zadowolić każdego.
Przyjeżdżający wczasowicze mogą liczyć na różnorodną ofertę tak noclegową, rozrywkową jak i gastronomiczną. Coraz wyraźniej widać również chęć wzbogacenia miejscowości o profil uzdrowiskowy.
Spora część ośrodków, hoteli i pensjonatów, wyposażona jest już w urządzenia służące rekreacji i zabiegom zdrowotnym. Jak twierdzą specjaliści, klimat półwyspu, działa leczniczo na wiele schorzeń. Świadectwem tego jest istniejący już od lat międzywojennych w Jastarni "Dom Zdrojowy".
Atrakcje
Port jastarnicki, z pewnością, jest doskonałą bazą dla amatorów sportów wodnych.
Sama miejscowość była już przed II wojną światową, ośrodkiem szkoleniowym żeglarzy.

Szkoły windsurfingu. Pobliska wieś Chałupy, uzyskała wśród znawców, prestiżową klasę A0, oznaczającą doskonale warunki do uprawiania tego pięknego sportu.

Będąc w Jastarni, warto na pewno, odwiedzić Hel. Czy to dla jego "na poły wyspiarskiego" położenia, czy dla obiektów militarnych, będących świadectwem trudnej i burzliwej historii tych ziem.
W Helu znajduje się również, znane chyba w całej Polsce, fokarium, gdzie naukowcy Uniwersytetu Gdańskiego, podjęli się ambitnego zadania, przywrócenia populacji foki szarej na południowym Bałtyku. Fokarium można zwiedzać i przyglądać się zabawom sympatycznych ssaków.

Dzisiejsza Jastarnia, jak chyba wszystkie miejscowości półwyspu, jest nowoczesnym letniskiem. Całe życie miejscowości i jej mieszkańców podporządkowane jest wygodzie i zadowoleniu wczasowiczów, turystów i kuracjuszy.
Uwarunkowania makroekonomiczne powodują zmniejszanie się roli rybołówstwa, które w coraz większym stopniu zastępuje obsługa ruchu turystycznego. Chyba każdy kto przyjedzie do Jastarni, jak i na cały półwysep, wypocznie i nabierze sił do codziennych zajęć i wywiezie stąd miłe wspomnienia.


Szukasz noclegu nad morzem? Sprawdź nasze oferty, a wśród nich: kwatery, domki letniskowe, hotele & spa...!

Aktualne oferty noclegów - komfortowe, tanie i atrakcyjne wczasy nad morzem — Letnik.pl letnie wakacje nad morzem w Polsce.

Polecamy nadmorskie informatory o miejscowościach z aktualną pogodą, zdjęcia miejscowości i atrkacji dla Chłapowa w gminie Władysławowo, Jastarni oraz Kuźnicy leżących na mierzeji helskiej Karwi czy uroczych Dębek.