angelika

84-100 Puck - Swarzewo - Władysławowo, ul. Polna 49, woj. Pomorskie

www.angelika.letnik.pl

pensjonatangelika.pl

601 415 9xx

(58) 674 41 xx

ceny od 60

od do

angelika Swarzewo

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy na wypoczynek do komfortowo wyposażonych domków letniskowych, apartamentów i pokoi gościnnych położonych w Swarzewie nad Zatoką Pucką

Swarzewo
To duża wieś kaszubska, niegdyś rybacka położona nad Zatoka Pucką, na tzw Kępie Swarzewskiej - w połowie drogi pomiędzy Puckiem a Władysławowem w Województwie Pomorskim. Historia osadnictwa na terenach Swarzewa sięga wiele tysięcy lat wstecz. W 1877 r. na pograniczu Wielkiej Wsi i Swarzewa dokonano przypadkowego odkrycia rozległego cmentarzyska stu grobów skrzynkowych z wczesnej epoki żelaza. Sama wieś Swarzewo (niem. Schwarzau) została lokowana we wczesnym średniowieczu prawdopodobnie na prawie polskim. Od 1308 roku osada znalazła się pod panowaniem krzyżackim w komturstwie gdańskim. Nazwa wsi pojawia się po raz pierwszy w 1340 roku kiedy to Swarzewo jest ponownie lokowane na 40 łanach na prawie chełmińskim przez komtura Winrycha von Kniprode. Zasadźcą czyli osobą sprowadzającą pierwszych osadników, był sołtys Konrad. Po 1466 administrowane przez starostów puckim było Swarzewo wsią królewską. W wieku XVI i XVII była to wieś folwarczna z karczmą. Od 1772 roku wieś przeszła pod władanie skarbu pruskiego. Do Polski Swarzewo powróciło po pierwszej wojnie światowej, w okresie międzywojennym było znanym kąpieliskiem. Będąc w Swarzewie koniecznie należy odwiedzić sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Wybrzeża. Dziś znane jest z kultu otaczającego cudowną figurkę Matki Boskiej Swarzewskiej - odbywają się tu dwa odpusty na które tłumnie schodzą się pielgrzymi - 16 lipca i 8 września. Pod ziemią znajdują się tu nie wydobywane złoża soli kamiennej i potasowo - magnezowej. Ponadto kilka chwil warto też poświęcić, aby odwiedzić mały skansen rybacki, kapliczkę z 1775 roku (wewnątrz studzienka z uzdrawiającą wodą), wykopaliska sprzed dwóch i pół tysiąca lat, pozostałości zatopionego lasu, Klif Swarzewski, kościół neogotycki z wyposażeniem sięgającym XV w. Swarzewo oferuje turystom możliwość wypoczynku w ciszy, bez wielkomiejskiego szumu i zapachu spalin. Jednocześnie jego położenie w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych umożliwia organizowanie sobie ciekawych wycieczek po całym Wybrzeżu Gdańskim.


Zatoka Pucka znana jest na całym świecie ze znakomitych warunków do uprawiania wielu sportów między innymi windsurfingu i kitesurfingu. Według znawców windsurfingu Zatoka Pucka ma kategorię A0, i najlepsze warunki do uprawiania tego sportu. Jest tu wiele wypożyczalni sprzętu do windsurfingu i szkół zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Innym sportem wodnym jest żeglarstwo, którego miłośników jest mnóstwo wśród miejscowej ludności. Zatoka Pucka przyciąga także miłośników wędkarstwa. Wypożyczenie kutra wraz z grupą innych wędkarzy nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jeszcze inną atrakcją jest nurkowanie. To idealny sport dla osób pragnących poznać podwodny świat Zatoki. Dla tych co lubią adrenalinę najlepsza zatem będzie jazda na skuterach wodnych. Warto dodać, że Zatoka Pucka swą atrakcyjność nie kończy na lecie, zimą jest tu również dużo możliwości. Między innymi łyżwy, czy bojery. Bojer jest to tzw. ślizg lodowy jednostki napędzanej siłą wiatru. Mnogość sportów wodnych przyciąga coraz szersze grono fanów tego sportu. Przyłącz się do nich i poczuj podmuch wiatru w żaglach.
W przypadku pobytu w Pokoje Gościnne „Angelika” ponad 7 dni, oferujemy darmową , niesamowitą wodną przygodę łodzią motorową. Zapewniamy atrakcje i moc wrażeń, których nie zapomną Państwo przez długi czas! 

Wszystkie pokoje posiadają: łazienkę , balkon , lodówkę, czajnik oraz klimatyzację i ogrzewanie.

Apartamenty : salon , sypialnia , łazienka+ pralka , duży balkon , kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz klimatyzację i ogrzewanie.

Domek letniskowy: łazienka , trzy pokoje , kuchnia w pełni wyposażony oraz klimatyzacja i ogrzewanie.

Dla wszystkich gości bezpłatnie dostępna sala z bilardem , piłkarzyki , kącik zabaw dla naszych najmłodszych turystów.
Na zewnątrz: plac zabaw dla dzieci , trampolina , ławeczki ,boisko , grille oraz domek grillowy czynny również zimą , jacuzzi zewnętrzne a także basen z podgrzewaną wodą gejzerami i przeciwprądem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zdjęcia

apartament 1
domek letniskowy
kuchnia w apartamencie
łazienka w pokoju
kącik zabaw na sali
apartament 2
łazienka w apartamencie2
szaleństwa po zatoce naszą łodzią
sypialnia domek letniskowy
kuchnia domek letniskowy
łazienka domek letniskowy
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo
angelika Swarzewo

standard, udogodnienia noclegów

oferujemy: domki,apartamenty,pokoje

zakres cen

Obiekt dysponuje 36 miejscami noclegowymi
w cenach od 60 zł. do 100 zł. za osobę bez wyżywienia

odległości

morze:3000 m.zabytki:200 m.PKS:500 m.PKP:1000 m.bar, stołówka:100 m.
bankomat:3000 m.

zapraszamy przez cały rok do naszego obiektu położonego nad morzem

ostanie zmiany w ofercie: 17-05-2018,

Szukasz noclegu nad morzem? Sprawdź nasze oferty, a wśród nich: kwatery, domki letniskowe, hotele & spa...!

Aktualne oferty noclegów - komfortowe, tanie i atrakcyjne wczasy nad morzem — Letnik.pl letnie wakacje nad morzem w Polsce.

Polecamy regionalne serwisy z pogodą, bogatą ilością zdjęć oraz atrakcjami: Władysławowa oraz Jastrzębiej Góry w gminie Władysławowo a także znajdującą się w otulinie Słowińskiego Parku krajobrazowego Łebę.

Na skróty: Noclegi Oferty specjalne Mapa noclegów Forum Ogłoszenia drobne Mapa strony Polityka prywatności, cookies RSS

Oferty na wczasy: Dodaj ofertę noclegu Administracja własną ofertą noclegu Kontakt z administratorem

©  2003 - 2019   www.letnik.pl - noclegi na wczasy nad morzem w Polsce

on-line: 13; środa, 23 październik 2019r. 02:12:44; wygenerowano w: 6.2 ms