KWR Laguna

Ośrodek wczasowy w Mrzeżynie

Centrum fala1

Ośrodek wczasowy w Łazach

Ozi-Holiday

Domek letniskowy w Rusinowie

Pokoje.at

Kwatera prywatna w Chłapowie

letnik.net

Kwatera prywatna w Chłapowie

U Jasia

Kwatera prywatna we Władysławowie

Krynica Morska

gmina: Krynica Miejska

powiat: nowodworski

województwo: Pomorskie

Krynica Morska to wspaniały ośrodek turystyczny, w którym więcej niż gdziekolwiek na polskim wybrzeżu dni słonecznych. Znajdują się tu trzy porty: dwa rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy (nad zalewem), największy po stronie polskiej. Stąd do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu odbywają się regularnie rejsy statków.

Latarnia

Atrakcję miasta stanowi latarnia morska - wybudowana na wydmie o wysokości 29 m n.p.m. daje światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej. Wysokość wieży 26,5 m. Do 1945 roku istniała w tym miejscu latarnia z 1895 roku, która to została wysadzona przez wycofujących się pod koniec wojny hitlerowców. Roztacza się z niej wspaniały widok na całą Mierzeję Wiślaną ukazując jak cudownie wygląda ten cieniutki pas lądu przebiegający pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Plaże

Plaże Mierzei Wiślanej należą do najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu, szerokość ich dochodzi do 50 m.

Największą atrakcją plaż oprócz możliwości kąpieli morskich i słonecznych jest bursztyn wyrzucany przy sztormowym wietrze na mierzejowe plaże.

Na krynickich plażach funkcjonują wspaniałe zjeżdżalnie, na których z wysokości kilkunastu metrów, leżąc lub siedząc, opada się w strumieniach wody do czekającego na dole basenu.

Nad zalewem znajduje się molo spacerowe.Przy Porcie Jachtowym działa założony w 1971 roku Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping.

Po dawnych czasach w Krynicy Morskiej pozostała zabudowa kurortowa na górnym tarasie (piękne domy willowe usytuowane w zieleni, domy rybackie nad zalewem oraz park przy ul. Świerczewskiego (relikt ekskluzywnej Krynicy z czasów przedwojennych).

Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.


Szukasz noclegu nad morzem? Sprawdź nasze oferty, a wśród nich: kwatery, domki letniskowe, hotele & spa...!

Aktualne oferty noclegów - komfortowe, tanie i atrakcyjne wczasy nad morzem — Letnik.pl letnie wakacje nad morzem w Polsce.

Polecamy nadmorskie informatory o miejscowościach z aktualną pogodą, zdjęcia miejscowości i atrkacji dla Chłapowa w gminie Władysławowo, Jastarni oraz Kuźnicy leżących na mierzeji helskiej Karwi czy uroczych Dębek.

Na skróty: Noclegi Oferty specjalne Mapa noclegów Forum Ogłoszenia drobne Mapa strony Polityka prywatności, cookies RSS

Oferty na wczasy: Dodaj ofertę noclegu Administracja własną ofertą noclegu Kontakt z administratorem

©  2003 - 2020   www.letnik.pl - noclegi na wczasy nad morzem w Polsce

on-line: 45; sobota, 18 styczeń 2020r. 12:05:21; wygenerowano w: 4.4 ms